Afrodyzjaki – czy naprawdę działają?

Afrodyzjaki to substancje, które mają na celu zwiększenie popędu seksualnego i potencji. Taki efekt zawdzięczają zawartości określonych substancji (np. witamin, czy mikroelementów), działają też bezpośrednio na hormony płciowe (zwiększając np. ilość testosteronu w przypadku mężczyzn). Afrodyzjaki to bardzo często produkty spożywcze, które bez większego problemu dostaniemy w pobliskim supermarkecie. Warto wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać ich wspaniałą moc, aby poprawić i urozmaicić swoje życie seksualne.

W jaki sposób działają afrodyzjaki?

Najlepsze afrodyzjaki działają na wszystkie zmysły, wzmacniają przyjemność czerpaną z miłosnych igraszek, przedłużając długość stosunku. Są także świetnym urozmaiceniem seksualnych zabaw, działając na zmysł smaku, dotyku i zapachu. Afrodyzjaki działają często na ukrwienie narządów płciowych, co pozwala nam czerpać z seksu jeszcze bardziej intensywne doznania. Wiele z nich ma za zadanie zredukować codzienny stres i napięcie, przez co nasza ochota na łóżkowe igraszki znacznie się zwiększy, podobnie zresztą jak możliwości naszego organizmu.
Nie od dziś wiadomo, że nasz seks jest bardziej udany, jeśli jesteśmy zrelaksowani a nasza głowa jest wolna od trosk i problemów dnia codziennego. Jeśli zależy nam na atmosferze relaksu i spokoju, zafundujmy sobie wzajemny masaż z użyciem olejku jaśminowego. Jest to najskuteczniejszy afrodyzjak, spośród wszystkich olejków eterycznych. Pochodzi on z nieskazitelnie białych kwiatów, zapylanych nocą przez ćmy. To właśnie dało mu nazwę kwiatu nocy.
Powszechnie znanymi afrodyzjakami są z pewnością owoce morza. Dzięki dużej zawartości cynku, kwasu askorbinowego i jego pochodnych, owoce morza mają bardzo korzystny wpływ na produkcję spermy oraz zwiększoną produkcję testosteronu, który jak wiemy, jest odpowiedzialny między innymi za popęd seksualny. Oprócz cynku, owoce morza zawierają także dużą dawkę selenu, odpowiedzialnego za kondycję mięśni, także tych, odpowiedzialnych za sprawność seksualną. Selen jest też niezbędny do poprawnego funkcjonowania męskich narządów płciowych.
Jeśli pragniesz, aby Twój partner zachował sprawność seksualną przez lata, karm go sowicie krewetkami, ostrygami, homarami i innymi owocami morza.
Jeśli zależy Ci na seksualnej przyjemności Twojej partnerki, musisz wiedzieć, że istnieją także afrodyzjaki dla kobiet. Jednym z nich jest czekolada, która dzięki zawartości fenyloetyloaminy przyczynia się do uwolnienia do mózgu dopaminy, odpowiedzialnej za uczucie szczęścia, a nawet euforii. Doskonałym pomysłem na danie, będące elementem gry wstępnej może być karmienie swojej partnerki truskawkami, zanurzonymi w czekoladzie. Takie czekoladowe fondue z pewnością nakarmi zmysły obojga partnerów i stanie się świetnym preludium do miłosnych igraszek.

Odpowiednia atmosfera, wspaniałym afrodyzjakiem

Oprócz serwowania romantycznych kolacji, zawierających produkty pobudzające nasz temperament, warto zadbać także o odpowiednią atmosferę miłosnych igraszek. Dobra atmosfera w sypialni, wzajemna akceptacja partnerów i więź, jaką tworzą to często najlepszy afrodyzjak.
Pamiętajmy o tym, że czas spędzany razem powinien być czasem tylko dla nas. Jeśli to możliwe, wyłączmy telefony komórkowe, zapalmy świece zapachowe i włączmy zmysłową muzykę. Postarajmy się, aby wspólne chwile przebiegły w wyjątkowej atmosferze, zwłaszcza, że często mamy ich dla siebie tak niewiele.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?