Higiena podczas stosunku pochwowego, analnego i oralnego

Higiena to nieodłączny element seksu. Aby móc cieszyć się miłosnymi igraszkami, musimy mieć całkowity komfort przebywania z partnerem. Dlatego tak ważne jest, żeby nasze ciała były całkowicie czyste i abyśmy podczas seksu stosowali się do wszystkich zasad erotycznego BHP.

Higiena podczas stosunku pochwowego
Prysznic przez seksem to element obowiązkowy. Co prawda niektóre kobiety uważają, że nie ma nic seksowniejszego niż spocone ciało partnera, ale jeśli jesteś facetem i przed Tobą pierwsza wspólna noc z kobietą – nie licz na cud i weź dokładny prysznic. Na ciele w ciągu dnia rozwija się wiele bakterii, te natomiast są przenoszone do organizmu partnerki i mogą powodować infekcje. Radość z seksu jest znacznie większa, jeśli mamy pewność, że nasze ciała są czyste i zadbane. Pieszczenie partnera nieumytą ręką czy pocałunki z nieświeżym oddechem nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń. Również to, co dzieje się „po”, ma ogromne znaczenie. Jak wiele osób po prostu wstaje i wychodzi, zapominając o tym, żeby się odświeżyć, czy zastosować płyn do higieny intymnej, który wyrówna pH? Ktoś, kto zapomina o higienie po, z pewnością nie pamięta o niej również przed.

Higiena podczas seksu analnego
Seks analny to specyficzny rodzaj przyjemności. Żeby przebiegał bez niespodzianek, konieczne jest zachowanie najwyższego poziomu higieny. Kobieta przed penetracją analną powinna dokładnie się wypróżnić i zrobić lewatywę. Jeden lub dwa wlewy gruszką po 200 ml powinny całkowicie wystarczyć do tego, żeby oczyścić odbyt i zapewnić sobie oraz partnerowi poczucie komfortu.
Jeżeli chcemy posunąć się o krok dalej i mieć stuprocentową pewność, że seks będzie higieniczny, można użyć specjalnej analnej prezerwatywy. Chroni ona mężczyznę przed bezpośrednim kontaktem w wnętrzem odbytu partnerki, ale ma również pewne wady. Jeśli ją stosujemy, to po pierwsze nasze doznania mogą być ograniczone, a po drugie uniemożliwia ona korzystanie ze środków poślizgowych opartych na olejach.
W łóżku czasami trudno jest zachować zdrowy rozsądek i chcielibyśmy wszystko zrobić na raz, ale włożenie penisa do pochwy od razu po seksie analnym nie jest dobrym pomysłem. W ten sposób narazimy partnerkę na zakażenie, które może skutkować koniecznością czasowego powstrzymania się od źródełka rozkoszy! Tak więc, panowie, wszelkie operacje w okolicy odbytu uniemożliwią późniejsze pieszczenie okolic pochwy, jeżeli Wasze ciała nie zostaną dokładnie umyte!

Higiena podczas seksu oralnego
Która kobieta chciałaby wziąć do ust brudnego penisa o nieprzyjemnym zapachu? Jeżeli nie chcesz wywołać u swojej partnerki wstrętu do seksu oralnego, zadbaj o to, żeby Twój przyjaciel prezentował się nienagannie. I nie chodzi tu już tylko o mycie, ale również o stan włosów łonowych. Dokładnie przycięte sprawiają nie tylko wrażenie większej higieny intymnej, ale również powiększają optycznie Twojego penisa. Jeżeli jesteś kobietą, umyj przed oralem zęby; nie tylko poczujesz większą pewność siebie dzięki czystej jamie ustnej, ale dodatkowo chłód pasty podziała na faceta pobudzająco.
Kobieta przed seksem oralnym powinna pamiętać o dokładnym podmyciu się. Intymny zapach nie kręci bowiem każdego, ale zapach czystości już jak najbardziej. Facet, czując, że kobieta jest dokładnie umyta, nie ma oporów przed tym, żeby zejść swoim językiem niżej i pieścić ją w taki sposób, jaki najbardziej jej odpowiada. W kryzysowych sytuacjach warto mieć pod ręką nawilżane chusteczki do higieny intymnej, które usuną bakterie i brud oraz pozostawią świeży zapach.

Nigdy nie narażaj partnera lub partnerki na niemiłe doświadczenia. Twoje ciało ma się im kojarzyć z czymś bezpiecznym i przyjemnym. Brak dbałości o higienę to częsty powód „bólów głowy”. Dlatego spójrz krytycznie na stan swojej higieny i nigdy go nie zaniedbuj. Jeżeli przez cały czas będziesz dbał o swoje ciało i wymagał tego od partnera/partnerki — jakość Waszego seksu wzrośnie. Ustalcie pewne zasady, poinformujcie się nawzajem o tym, czego oczekujecie, i cieszcie upojnymi nocami.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?