Jaka bielizna intymna – figi czy stringi?

Mówiąc o bieliźnie intymnej, mamy do wyboru cały asortyment różnych części garderoby, staniki, pończochy, gorsety oraz różne modele majtek, od zabudowanych bokserek, przez klasyczne figi na skąpych stringach kończąc, słowem jest w czym wybierać, jednak co wybrać?

Seksowna kobieta to taka, która dobrze czuje się w swoim ciele, aby tak było ubranie, czy też bielizna, którą ma na sobie, powinno poprawiać jej samopoczucie i sprawiać, że będzie się czuła swobodnie. Zatem wybór bielizny intymnej powinien być uzależniony przede wszystkim od gustu, a ten, jak wiemy, w każdym przypadku jest inny.

Na pytanie o najseksowniejsze majtki wszyscy bez namysłu wymieniamy na pierwszym miejscu stringi, są skąpe, pięknie prezentują pośladki, ponieważ więcej odsłaniają, niż zasłaniają i najczęściej są wykonane z delikatnej koronki. Jednak czy ich noszenie jest wskazane dla zdrowia? Zdania w tej sprawie są podzielone, bardzo wielu ginekologów jest przeciwna chodzeniu w tego rodzaju bieliźnie, przynajmniej na co dzień, dlaczego? Stringi przylegają do części intymnych, często je uciskając, co nie tylko może powodować otarcia, ale również sprzyjać rozwojowi bakterii, a co za tym idzie ewentualnych infekcji. Stringi na ogół są wykonane z syntetycznych materiałów, różnego rodzaju poliestru, wiskozy lub koronek, niestety żadna z tych tkanin nie przepuszcza powietrza, a to powoduje tworzenie się wilgotnej atmosfery w okolicach krocza, co jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju zarazków. Dlatego, jeżeli bardzo lubimy nosić stringi, to wybierajmy te wykonane z bawełny, która jest jedną z najbardziej przyjaznych ludzkiemu ciału materiałów.

Zatem jak widać, nie chodzi nawet o model majtek, ale głównie o materiał, z jakiego są wykonane, w tym wypadku bawełna, bawełna i jeszcze raz bawełna, zapewnia ona doskonałą cyrkulację powietrza i sprzyja naturalnemu pH ludzkiej skóry. Jeżeli lubimy koronki, możemy poszukać majtek z bawełny wykończonych właśnie takim zdobieniem, łącząc seksowne ze zdrowym i bezpiecznym dla zdrowia, a ponoć dwóch srok za ogon złapać się nie da.

Poza stringami i klasycznymi figami, w sklepach z bielizną znajdziemy też majtki o kroju bokserek, które są wygodne, wykonane najczęściej z bawełny, czasami wykończone rozciągliwą gumką, która zapewnia idealne trzymanie się bielizny na miejscu. Bokserki, kojarzone z typowo sportową bielizną nie muszą jednak takie być, kiedy założymy model wykonany z koronki, majtki od razu zyskają niezwykle zmysłowego charakteru. W przypadku fig możemy się zdecydować na fason z przodem wykonanym z transparentnego materiału oraz bawełnianym tyłem, dzięki czemu połączymy komfort i seksowny wygląd bielizny.
To nie jest tak, że całkowicie musimy zrezygnować ze stringów, wystarczy, że nie będziemy nosić ich codziennie, ponieważ takie użytkowanie tego typu majtek nie jest wskazane. Noszenie stringów raz na jakiś czas, na specjalne okazje, a nawet raz w tygodniu, jeżeli tylko odpowiednio dbamy o higienę, nie powinno mieć złego wpływu na nasze zdrowie intymne.
Wybór majtek jest również głęboko uzależniony od wygody, chcąc nie chcąc stringi najwygodniejsze nie są, jednak do chodzenia w nich można się po prostu przyzwyczaić. Zresztą niewygodne w noszeniu mogą być tak samo zwykłe figi, a nawet bokserki, jeżeli ich rozmiar jest źle dobrany. Zawsze dobieraj majtki adekwatne do twoich wymiarów, przyduże będą się zsuwać, za małe – mogą powodować otarcia i podrażnienia skóry.

Pomimo tego, że to nie fason ma największe znaczenie w bieliźnie, jaką nosimy i jej wpływie na nasze zdrowie, ale materiał, większość ginekologów zaleca noszenie tradycyjnych fig. My osobiście polecamy posiadanie w swoim zasobniku kilku modeli majtek, najlepiej
z naturalnych materiałów, które będziecie mogły dobierać w zależności od okazji i potrzeb. Dobierając majtki warto wziąć też pod uwagę pogodę, chodzenie w skąpych stringach
podczas niskich temperatur może skończyć się mało przyjemnym przeziębieniem pęcherza lub stanem zapalnym cewki moczowej, a takich atrakcji wolicie na pewno unikać.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?