Kubeczek menstruacyjny, a seks

Wszystkie tak miałyśmy: jesteś w trakcie okresu, atmosfera się zagęszcza, on powoli schodzi na dół…i przypominasz sobie, że masz kubeczek menstruacyjny. No to po robocie. Wzwód mija. Atmosfera przygasza.

Chociaż rozwiązanie tego problemu jest całkiem proste (wyjmij kubeczek, włóż penisa), byłoby miło, gdybyś nie musiała martwić się o ten pierwszy krok, prawda? Ale czy to jest bezpieczne?

Zanim do tego dojdziemy, ustalmy jedno. Przestań przepraszać za krwawienie podczas okresu. Nie musisz rezygnować z seksu w tym czasie i obwiniać czy wstydzić się naturalnych funkcji twojego organizmu. Ciesz się ze stosunku zawsze, kiedy tylko masz ochotę.

Wracając do kubków menstruacyjnych, po pierwsze, ważne jest, aby odróżnić modele wielokrotnego użytku i te jednorazowe. Kubka wielokrotnego użytku nie należy nosić podczas seksu, ponieważ są one grubsze i trwalsze. To byłoby jak uprawianie seksu z tamponem. Po prostu to niewygodne. Ten rodzaj kubka może powodować otarcia i może zranić twojego partnera. Są wykonane z mocniejszego, długotrwałego silikonu i są zaprojektowane tak, aby znajdowały się niżej w kanale pochwy.

Jednak jednorazowych kubeczków można używać podczas seksu. Jest bardziej prawdopodobne, że będą współgrać z – nie przeciw – twojemu ciału. Jednorazowe kubki menstruacyjne można nosić podczas seksu, ponieważ znajdują się bezpośrednio pod szyjką macicy. Oczywiście, proces wkładania jest trudniejszy, ale końcowym rezultatem jest seks w okresie bez bałaganu, więc dla wielu kobiet to jest tego warte.

Jakie są zalety seksu z kubeczkiem menstruacyjnym:

– seks z kubeczkiem menstruacyjnym zmniejsza bałagan,

– jest niewyczuwalny lub ledwo wyczuwalny dla mężczyzny,

– Jeśli zostanie on wciśnięty zbyt daleko, parcie pomoże przesunąć go w dół.

 

Kilka wskazówek dla sukcesu użytkowania kubka podczas seksu:

  • Opróżnij swój kubeczek przed penetracją seksualną. To wyeliminuje przecieki,
  • Upewnij się, że masz dobre uszczelnienie,
  • Odczekaj kilka godzin do wyjęcia kubeczka lub zrób to nawet następnego ranka,
  • Ponieważ twoja pochwa rozszerza się, a szyjka macicy zwykle porusza się wyżej, gdy jest podniecona, twój kubeczek może być trudniejszy do wyjęcia. Pozwól swojemu ciału i pochwie powrócić do normalnego stanu, aby łatwiej go usunąć. Jeśli opróżniłaś swój kubek przed seksem, nie powinnaś mieć problemów do rana.
  • Pamiętaj, że kubeczek menstruacyjny to nie jest zabezpieczenie przed ciążą!,
  • Niektóre kobiety twierdzą, że kubeczek menstruacyjny daje dodatkowe odczucia podczas seksu.

 

Nigdy nie wiesz, czy to zadziała, dopóki nie spróbujesz. Jeśli nie jest to coś, w czym czujesz się komfortowo, to nic! Jest tak wiele innych sposobów, aby cieszyć się sobą, gdy masz okres. Penetracyjny seks nie musi być jednym z nich.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z kubeczków menstruacyjnych podczas okresu, czy po prostu płyniesz z prądem, kluczem do świetnego seksu jest komunikacja z partnerem. Jeśli nie lubisz uprawiać seksu podczas okresu, to twój wybór. Ale twój partner nigdy nie powinien sprawiać, że będziesz się wstydzić, gdy podczas tych dni.

 

 

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?