Masturbacja według kobiet

O ile na temat męskiej masturbacji panuje mit, że wszyscy mężczyźni to robią, to kobiece zaspokajanie własnych potrzeb jest tematem tabu, który ostatnio coraz częściej jest wyciągany na światło dzienne. Kobiety masturbują się zarówno by rozładować napięcie oraz po to, aby lepiej poznać reakcje swojego organizmu na różne bodźce.

 

Ile kobiet to robi?

Jak wiadomo, kobiece libido domaga się zaspokojenia, niezależnie, czy ma ona partnera, czy nie, czy kobiety masturbują się rzadziej niż mężczyźni? Tego nie można do końca określić, ponieważ na pewno rzadziej się do tego przyznają, jednak z badań wynika, że masturbuje się około 70% kobiet, z tym że nie wszystkie regularnie. Kobiety czasem masturbują się w okresach wzmożonej podatności na stres, aby rozładować go lub wtedy, kiedy nie mają partnera, często też zaprzestają takich praktyk, kiedy wchodzą w związek.

 

Dlaczego kobiety się masturbują?

Męski układ rozrodczy jest mniej skomplikowany w budowie niż kobiecy, dlatego kobiety potrzebują więcej czasu, by poznać swoje ciało. Zaletą tego jest też fakt, że kobiety mogą stymulować się na różne sposoby, zewnętrznie, poprzez podrażnianie łechtaczki, czy cewki moczowej lub wewnętrznie poprzez pobudzanie pochwy, albo odbytu za pomocą palców lub różnego rodzaju wibratorów.

 

Jak kobiety to robią?

Obecnie na rynku znajdziemy gadżety odpowiednie do różnego rodzaju stymulacji, same wibratory można podzielić na mniejsze do stymulacji odbytu i łechtaczki oraz większe do stymulacji pochwy, ponadto znajdziemy też wibratory podwójne i potrójne, dzięki którym podczas masturbacji można pobudzać wszystkie wrażliwe okolice krocza. Oprócz tego dyspozycji Pań jest wiele różnego rodzaju masażerów o rozmaitych kształtach i rozmiarach oraz kulki gejszy, których stosowanie może być nie tylko przyjemne, ale pożyteczne dla zdrowia.

 

Zalety masturbacji

Masturbacja pozwala na lepsze poznanie swojego ciała, tego, jaki rodzaj pieszczoty sprawia nam największą przyjemność, co w efekcie może sprawić, że nasze pożycie będzie bardziej satysfakcjonujące. Masturbacja może być sposobem na odkrywanie nieznanego lądu, którego nigdy wcześniej nie odważyłyśmy się odwiedzić z partnerem.

Podczas masturbacji ważne jest oddychanie, dzięki któremu kobieta może odnaleźć rytm swojego ciała, do woli zmniejszać swoje podniecenie, lub stawać na jego granicy i na chwilę przerywać, nie zawsze masturbacja kończy się orgazmem, zwłaszcza kiedy kobiety dopiero zaczyna swoją przygodę z nią.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?