Masturbator – najprzyjemniejszy trening świata

Tak jak kobiety mają do dyspozycji różnego rodzaju masażery erotyczne i wibratory, tak panowie, by spędzić miłe chwile pełne rozkoszy znajdą na rynku duży wybór masturbatorów. Kto i dlaczego używa takich urządzeń, jak wybrać najlepsze? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie poniżej.

Co to jest masturbator?

Jak sama nazwa wskazuje, masturbator to nic innego, jak urządzenie do masturbacji. W sprzedaży jest dostępnych wiele rodzajów, które mogą zapewnić zupełnie różne rodzaje doznań. Masturbatory są używane zarówno przez singli, jak i mężczyzn, którzy są w związkach, w tym drugim przypadku są sposobem na rozłąkę lub ćwiczenie wytrzymałości seksualnej.
Jak wiadomo, czas, w którym kobiety i mężczyźni osiągają satysfakcje, jest różny. Aby dać swojej partnerce dłuższą przyjemność warto poćwiczyć, a najlepszy do tego jest właśnie masturbator imitujący seks z kobietą. Mężczyzna ćwicząc z masturbatorem, przyzwyczaja się do stymulacji i z czasem jego penis jest w stanie wytrzymać więcej pieszczot, nim dojdzie do wytrysku. Masturbatory są dobrym rozwiązaniem dla par, które muszą znosić rozłąkę z różnych powodów i nie mogą ze sobą regularnie współżyć. Tego typu gadżety nie zastąpią oczywiście kobiety, jednak godnie ją naśladują, fundując imitację seksu na przyzwoitym poziomie. Większość mężczyzn jest zadowolona z ich stosowania i chwali sobie gadżety. Niektóre zabawki do masturbacji zapewniają zupełnie nowy wymiar przyjemności i zupełnie inne doznania niż podczas klasycznego seksu, zwłaszcza że są stale udoskonalane, by dawać jeszcze więcej przyjemności.

Jak wybrać masturbator?

Wbrew pozorom wybór takiego urządzenia wcale nie jest prosty. Na rynku znajdziemy bardzo dużo masturbatorów o różnych właściwościach. Gadżety te dzielimy między innymi na jednorazowe i wielokrotnego użytku. Jeżeli chcemy kupić masturbator tylko z ciekawości, by zobaczyć, co taka zabawka potrafi, polecamy kupienie gadżetu jednorazowego użytku. Jest on w miarę tani i zapewnia ciekawe doznania. Popularnym produktem tego typu są masturbatory jajka od japońskiej firmy Tenga, które kosztują około 20-30 złotych i można wybierać spośród różnych jego rodzajów. Jeżeli jednak planujesz używać gadżetu przez dłuższy czas, lepiej zainwestować w masturbator wielokrotnego użytku, który po każdym zastosowaniu wystarczy dokładnie umyć i wysuszyć.
Masturbatory różnią się od siebie ceną, znajdziemy produkty w granicach do 50 złotych oraz takie po kilkaset złotych. Dobry masturbator, uznanej na rynku erotycznym marki takiej jak Tenga, czy Fleshlight kupimy w granicach 100-200 złotych. Niektóre masturbatory są dodatkowo wyposażone w opcje wibracji, by zapewnić jeszcze silniejsze doznania.

Wybierając masturbator warto zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa jest wykonany, najlepsze masturbatory to te, których wnętrze jest wykonane z superskin, tworzywa imitującego ludzką skórę. Zadowoleni będziecie również z cyberskóry, czy silikonu, który nie powoduje uczuleń. Tańsze masturbatory to te wykonane z żelu, lecz używając ich, czujemy, że to sztuczne tworzywo, które nie za bardzo przypomina skórę czy nabłonek.
Mały przegląd masturbatorów:

Masturbatory imitujące pochwę (sztuczne pochwy) jak nazwa wskazuje, swoim wyglądem i kształtem wnętrza przypominają kobiecą waginę. Są wykonane z różnych tworzyw, mogą być też dodatkowo wyposażone w funkcję wibracji bądź wypustki, które zapewniają nowy wymiar doznań. Masturbatorów tych najlepiej używać z żelem nawilżającym, po użyciu trzeba je umyć i wysuszyć, aby w ich wnętrzu nie zagnieździły się zarazki i bakterie. Akcesoria te zastąpią seks z kobietą, pomogą lepiej opanować własne ciało, a przede wszystkim dadzą dużo frajdy podczas chwil spędzanych sam na sam.

Masturbatory analne – czyli takie, których kształt imituje anusa, a za ich pomocą możemy przeżyć niemal taką samą stymulacje, jak podczas seksu analnego. Gadżety te są chętnie stosowane przez mężczyzn, którzy lubią seks analny oraz tych, którzy nie lubią rutyny i mają ochotę na odrobinę odmiany od tradycyjnego stosunku pochwowego. Niektóre modele podobnie jak w przypadku masturbatorów klasycznych mogą posiadać funkcję wibracji, dzięki której zabawa z nimi będzie jeszcze przyjemniejsza. Masturbatory te również trzeba umyć po każdym użyciu

Masturbatory oralne – czyli takie, których zadaniem jest dostarczać niemal takich samych wrażeń, jak podczas stymulacji części intymnych za pomocą ust. Masturbatory oralne, mogą mieć funkcję rotacji, lub wibracji, niektóre modele, są tak zaprojektowane, aby wytwarzała się w nich próżnia, która będzie zasysała członek, dając tym samym ogromną przyjemność. Większość tego typu akcesoriów ma tak zaprojektowane wnętrze by jak najbardziej przypominać w budowie jamę ustną i gardło, tak by dobrze zastępować te części ciała.

Masturbatory realistyczne – czyli takie, które mają kształt ludzkiego ciała od pasa w dół lub od piersi po pupę i są wyposażone w dwa otwory, jeden imitujący pochwę, drugi anusa. Gadżety te poprzez posiadanie kształtu pośladków i pleców, oddają wrażenia najbardziej przypominające prawdziwy seks z kobietą, są jednak duże, zachowanie dyskrecji przy ich używaniu i przechowywaniu sprawia większy problem, są również znacznie droższe niż zabawki mniejszych rozmiarów.

Tenga egg – jednorazowy masturbator w kształcie jajka niespodzianki, który może posiadać wnętrze wyposażone w wypustki różnego kształtu, jest wykonany z rozciągliwego materiału i dyskretny. Idealne rozwiązanie dla panów, którzy są ciekawi działania tego typu gadżetów lub nie potrzebują go na długo. Jajka są jednorazowego użytku.

Masturbator imitujący ssanie jąder – jest to nietypowa zabawka, dedykowana fanom oralnych pieszczot jąder. Zabawka ta oferuje delikatne i subtelne pieszczoty jąder, niemal identyczne, jak te, którymi obdarza mężczyznę kobieta podczas stymulacji oralnej. Dużą zaletą tego gadżetu jest to, że można go używać nie tylko samemu, ale i podczas seksu z partnerką, jako dodatkowego stymulatora, dzięki któremu rozkosz płynąca ze stosunku, będzie jeszcze większa.

Sztuczne pochwy gwiazd porno – na rynku znajdziecie również masturbatory marki Fleshlights, wykonane na podstawie odlewów intymnych części ciała, znanych aktorek filmów dla dorosłych. Dzięki nim mężczyźni mogą spełnić swoje fantazje, związane z ulubionymi gwiazdkami. Masturbatory te są wykonane z materiału superskin, który idealnie imituje ludzką skórę i sprawi, że aktorki, które nie raz widzieli w akcji, będą niemal na wyciągnięcie ich rąk, a przynajmniej ich część.

Co warto wiedzieć o masturbatorach?

Masturbatory, jak wszystkie inne gadżety do zabaw intymnych, muszą być odpowiednio konserwowane, tak aby ich stosowanie było bezpieczne dla zdrowia. Dbając o higienę gadżetów, należy, przed użyciem zawsze je umyć mydłem i dokładnie wypłukać. Kiedy już przyjemne chwile w ich towarzystwie dobiegną końca, również konieczne jest ich dokładne umycie i wysuszenie.
Jeżeli korzystamy z akcesoriów wykonanych z superskin, warto wiedzieć, że tworzywo to z czasem się zużywa, aby mogły służyć nam jak najdłużej, możemy użyć proszku do regeneracji tego materiału, który jest dostępny w sklepach erotycznych.

Korzystając z masturbatorów zawsze należy używać lubrykantu, najbezpieczniejsze dla tego typu urządzeń są żele na bazie wody. Na ogół producenci zabawek, w swojej ofercie mają również lubrykanty dedykowane ich gadżetom. Masturbatory nie lubią lubrykantów na bazie silikonu, ponieważ ten może im zaszkodzić i doprowadzić do zniszczenia, zwłaszcza w przypadku gadżetów silikonowych.
Wybierając masturbator możesz popuścić wodze fantazji, w zależności, czy chcesz za jego pomocą zwiększyć swoją wytrzymałość seksualną, czy też spełnić swoje ukryte fantazje, zdecydujesz się na różne urządzenia. Masturbator ma za zadanie dawać Ci przyjemność, zatem wybieraj to, co dla ciebie najlepsze.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?