Lubrykant to nic innego, jak żel intymny przeznaczony do seksu i innych łóżkowych zabaw. Jego podstawowym zadaniem, jest zapewnić odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych minimalizując podrażnienia i otarcia. Bez nawilżenia seks czy też zabawy z gadżetami intymnymi mogą być niekomfortowe a czasem nawet bolesne. Postarajcie się, aby stosowanie żelu było fajną zabawą, podczas której będziecie stopniowo wprowadzać się w strefę przyjemności. Dostosujcie sposób nakładania i pieszczot do Waszych upodobań. Dla niektórych już pierwszy kontakt z chłodnym żelem może być przyjemny i pobudzający. Dla innych sama sytuacja może być krępująca i to do partnera należy zapewnienie komfortowego wprowadzenia lubrykantu w Wasze łóżkowe zabawy.
Wybierając środek do łóżkowych igraszek pamiętajcie o tym, że będziecie go stosować w Waszych najczulszych miejscach. Jeżeli na jakimkolwiek lubrykancie znajdziecie ostrzeżenie, aby unikać kontaktu z oczami, uważajcie z jego stosowaniem dopochwowym, ponieważ może on wywołać podrażnienia.

Lubrykanty możemy podzielić na trzy rodzaje, produkowane na bazie wody, silikonu i olejów roślinnych. Te pierwsze są wskazane dla alergików i kobiet o wrażliwych okolicach intymnych. Co bardzo ważne nie powodują uszkodzenia prezerwatyw. Jest również bezpieczny podczas igraszek z akcesoriami erotycznymi wykonanymi z silikonu medycznego takich jak wibratory, kulki gejszy czy inne gadżety.

 

Lubrykanty silikonowe lepiej nawilżają, i są trwalsze, polecane są do zabaw w wodzie.

Lubrykanty na bazie oleju co bardzo ważne mogą uszkadzać prezerwatywę.
Po za zwykłymi środkami nawilżającymi na rynku znajdziemy również lubrykanty o różnych dodatkowych właściwościach jak owocowy smak, potęgowanie doznań, rozgrzewanie, wydłużenie stosunku, czy delikatne znieczulenie przy stosunku analnym.
Wiele z was cierpi na różnego rodzaju uczulenia i wystarczającą zaletą środka nawilżającego będzie, to, że podczas jego stosowania nie będziecie odczuwać żadnego pieczenia i innego rodzaju dyskomfortu.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?