Mężczyźni też mają mięśnie Kegla – oto jak je ćwiczyć

Jeśli jesteś jak większość mężczyzn, prawdopodobnie nie zastanawiasz się zbytnio nad mięśniami dna miednicy. Ale tak jak każda inna część ciała, mięśnie dna miednicy wymagają regularnych ćwiczeń, aby pozostać silnymi. Jeśli nagle poczujesz, że doświadczasz zaburzeń erekcji lub częstego pragnienia oddawania moczu, być może nadszedł czas, abyś udał się do lekarza, aby ustalić, czy twoje mięśnie dna miednicy są w dobrej kondycji.

 

Jakie są mięśnie dna miednicy?

Są w zasadzie rozbudowaną siatką mięśni otaczającą podstawę penisa, tworzącą fundamenty dla jelita, pęcherza moczowego i Twojego zdrowia seksualnego. Podczas gdy mięśnie miednicy mają tendencję do osłabiania się wraz z wiekiem, inne czynniki, takie jak niedawna operacja lub uraz, również mogą na nie wpływać. Możliwymi objawami poniżej pasa będą zaburzenia erekcji, mimowolne oddawanie moczu lub ból podczas seksu lub po wytrysku.

 

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie słabe mięśnie dna miednicy, na szczęście istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Podobno mięśnie dna miednicy mają niezwykłą zdolność do odzyskania siły, koordynacji, elastyczności i wytrzymałości. Płynne, elastyczne i silne mięśnie sprawiają, że kucanie, siedzenie, chodzenie i seks są przyjemniejsze.

 

Co powinieneś zrobić jeśli Ciebie dotyczy problem?

Wypróbuj ćwiczenia Kegla, które napinają mięśnie dna miednicy. Podczas gdy ćwiczenia te są prawdopodobnie najczęściej kojarzone z kobietami (szczególnie tymi, które właśnie urodziły), mogą one również być niezwykle korzystne dla mężczyzn, aby poprawić kontrolę nad pęcherzem i jelitami oraz sprawność seksualną. Istnieją również dowody wskazujące na to, że mogą pomóc mężczyznom z zaburzeniami erekcji.

 

Jak ćwiczyć?

Chociaż ćwiczenia na mięśnie Kegla są dość proste do zrobienia, wiele osób robi je niepoprawnie. Błędy popełniane wynikają zazwyczaj z kiepskiej formy – możesz używać dużo mięśni brzucha, wstrzymywać oddech i ściskać swoje pośladki lub wewnętrzne mięśnie ud, zamiast mięśni miednicy.

Aby wyizolować mięśnie dna miednicy, sugerujemy stanięcie nago przed lustrem. Bez użycia rąk staraj się podnieść swoje jądra, angażując mięśnie dna miednicy. Kiedy to zrobisz, obserwuj uniesienie penisa lub jąder. Innym sposobem na zlokalizowanie dna miednicy jest zaciśnięcie mięśni zwieracza i udawanie, że próbujesz nie przepuścić gazów. Ten ruch zaciskania polepsza mięśnie miednicy.

 

Robiąc ćwiczenia mięśni kegla staraj się nie wstrzymywać oddechu ani nie zaciskać dodatkowych mięśni. Przytrzymaj skurcz do licząc do pięciu. Następnie rozluźnij mięśnie również przez pięć sekund. Wykonaj 10-20 powtórzeń trzy do czterech razy dziennie (lub zgodnie z zaleceniami Twojego lekarza).

Podczas gdy ćwiczenia na mięśnie Kegla są skutecznym sposobem wzmocnienia mięśni dna miednicy, funkcjonalna sprawność fizyczna może również wystarczyć. Robienie przysiadów, skakanie, bieganie i orgazm to wszystkie możliwe sposoby na uzyskanie sprawności fizycznej w mięśniach miednicy. Utrzymanie naszych mięśni mocnych i elastycznych jest dobre dla zdrowia. Całe ciało tego potrzebuje, łącznie z dnem miednicy.

 

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?