Pierwszy raz seks analny

Seks analny przez długi czas był kojarzony ze stosunkami homoseksualistów, jednak ten rodzaj seksu był znany i praktykowany już w starożytnej Grecji i Rzymie, jednak przez wiele kultur i religii był uznawany za grzeszny i nieczysty sposób zbliżenia, a nawet zakazano uprawiać go w małżeństwie, a mężczyzną nakazywano w najgorszym wypadku praktykować go z prostytutkami. Tak było kiedyś, jednak i dziś budzi on wiele kontrowersji i bywa uznawany za tabu. Jednak może być źródłem nie mniejszej przyjemności od klasycznego stosunku.

Kontrowersje i obawy

Seks analny może być przyjemny dla obojga partnerów, jednak wiele osób ma przed nim obawy. Kobiety obawiają się bólu lub uszkodzenia odbytnicy, mężczyźni z kolei nie są do końca pewni, czy taki rodzaj stosunku jest, aby na pewno higieniczny. Jednak trochę treningu, poczucie bezpieczeństwa ze strony partnera i seks analny dla każdej ze stron może być źródłem przyjemności.

Higiena seksu analnego

Mimo że bardzo wiele osób uważa taki rodzaj seksu za niehigieniczny, to opinie te są bezpodstawne, jeżeli tylko przed stosunkiem każdy z partnerów dokładnie się umyje, seks ten będzie tak samo „czysty” jak klasyczny, ponieważ odbytnica u osób zdrowych, niemających problemów z układem pokarmowym jest pusta. Warto jednak używać prezerwatywy i pamiętać, że penetracja waginy, a następnie odbytu nie wymaga zmiany prezerwatywy na nową, ale najpierw penetrując odbyt, a potem pochwę należy już ją zmienić, ponieważ w odbytnicy mogą znajdować się zarazki, a ich przeniesienie do pochwy może spowodować jej infekcję. Odbyt nie wydziela żadnych płynów lubrykacyjnych, dlatego zawsze należy ich używać, choćby ze względu na komfort i dotyczy to obydwojga partnerów. Penetracja odbytu nie powinna być bolesna, ponieważ jest to mięsień, który jest rozciągliwy i jeżeli tylko osoba odpowiednio się rozluźni, nie powinna odczuwać żadnego bólu, jeżeli jednak podczas penetracji pojawi się ból, jest to wyraźna oznaka, że należy przerwać, ponieważ uprawiając seks analny „na siłę”, można uszkodzić odbyt. Dlatego decydując się na taki seks warto robić to z partnerem, do którego mamy zaufanie i z którym w każdym momencie będziemy mogli powiedzieć stop.

Jak się przygotować? Psychika

Przede wszystkim zarówno partner, jak i partnerka muszą wyrażać zgodę na ten rodzaj seksu. Śluzówka odbytu jest szczególnie wrażliwa, dlatego jej odpowiednie nawilżenie będzie tutaj kluczowe. Użyj żelu nawilżającego lub wazeliny. Aby seks analny przyniósł rozkosz, partnerzy muszą być wcześniej podnieceni i odpowiednio rozluźnieni. Zacznij od powolnych pieszczot okolic odbytu za pomocą palców lub języka. W ten sposób partnerka będzie mogła przyzwyczaić się do tego rodzaju dotyku, zniknie też stres i ewentualne zawstydzenie. Okaż cierpliwość i nie rób niczego na siłę. Zarówno przed zdecydowaniem się na tę formę seksu, jak i po warto rozmawiać z drugą osobą, aby zapewnić sobie nawzajem komfort psychiczny.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?