Poradnik dla kobiet – jak się masturbować?

Jak się masturbować? Poradnik dla kobiet

Kobieca masturbacja wciąż jest tematem tabu, mimo że wiele kobiet przyznaje, że robiła To przynajmniej raz w życiu, u większości z nich przygoda z masturbacją skończyła się równie szybko, jak się zaczęła, z powodu wstydu, lub przekonania, że to, co robią, jest nieprzyzwoite i jak najszybciej powinny zaprzestać rozpustnym praktykom. Tymczasem masturbacja ma bardzo wiele zalet i nie ma naprawdę żadnych przeciwwskazań, aby kobiety jej nie uprawiały. O ile mężczyźni rodzą się z umiejętnością osiągania orgazmu, to kobiety niestety nie, jest to umiejętność, którą każda z nich musi nabyć sama i najlepsza do tego, jest właśnie masturbacja, to dzięki niej możesz poznać dokładnie swoje ciało, jego reakcje na różne bodźce, odkryć, jakie pieszczoty podniecają cię najbardziej, dzięki niej rozluźnisz się i rozładujesz seksualne napięcie, bez względu na to, czy jesteś sama, czy masz partnera, a twój mózg podziękuję ci za zastrzyk endorfiny, dobrym nastrojem. Zatem do dzieła!

Twój mały sekret – czyli od czego zacząć masturbacje

Masturbacja będzie naprawdę przyjemna, kiedy zadbasz o swój komfort, przede wszystkim psychiczny. Kiedy będziesz mogła oddać się chwili rozkoszy wtedy, kiedy będziesz mieć pewność, że nikt Cię nie zaskoczy i nie nakryje, dlatego masturbuj się za zamkniętymi drzwiami (na klucz) albo wtedy kiedy jesteś sama. Jeżeli jednak nie masz takich warunków, zawsze możesz zrobić to w łazience, która jest strefą, gdzie nikt nie wchodzi bez pukania.

Te cudowne chwile możesz sobie umilić poprzez włączenie swojej ulubionej muzyki, zapalenie świec, lampkę wina, lub drinka oraz odpowiednią stymulację. W zależności od tego, jaki rodzaj rozrywki wolisz, możesz zdecydować się na opowiadania erotyczne lub filmy z gatunku pornografii.

Ważnym elementem udanej masturbacji, tak samo, jak w przypadku seksu jest zadbanie o dobre nawilżenie. Znalezienie żeli intymnych, których składniki są tak skomponowane, aby nie uczulać i nie powodować podrażnień nie jest niczym trudnym, a dodatkowym atutem tych produktów jest to, że mają różne zapachy i smaki. Oczywiście, jeżeli nie masz akurat żadnego lubrykantu, możesz użyć balsamu do ciała, jednak częste stosowanie go może wpłynąć na pH twojej pochwy i być przyczyną infekcji. Wszelkie żele do użytku intymnego najlepiej kupować w aptekach lub drogeriach, albo sprawdzonych sklepach internetowych.

Sekretne miejsca

Kobiecy układ rozrodczy jest bardziej skomplikowany od męskiego, jednak niewątpliwą zaleta z niego płynącą jest fakt, że kobiety mogą się pieścić na wiele różnych sposobów i podrażniać wiele jego punktów.

Łechtaczka – ponoć to najczęściej stymulowane miejsce przez kobiety. Orgazm łechtaczkowy jest łatwiejszy do osiągnięcia niż ten pochwowy. Stymulowanie łechtaczki jest też prostsze niż stymulowanie pochwy. Pamiętaj, że łechtaczka to nie tylko jej żołądź, ale i cały przedsionek pochwy, który bardzo lubi pieszczoty. Łechtaczkę możesz masować, zarówno okrężnymi ruchami, jak i z góry w dół, wybierając najlepsze dla ciebie tempo, możesz stymulować ją wibratorem, co z pewnością się jej spodoba lub masażerem erotycznym. Stymulując łechtaczkę, nie zapominaj o wargach sromowych i ujściu cewki moczowej, które są również bardzo czułymi punktami, sama najlepiej sprawdź podrażnianie, której z części intymnych sprawi ci największą przyjemność. Pieszczenie łechtaczki może być zarówno jedynym elementem Twoich zabaw solo, jak i wstępem do stymulacji innych organów, pochwy lub odbytu.

Wagina – wiele kobiet, mimo że bardzo lubi pieszczenie łechtaczki i sprawia im ona przyjemność, to najbardziej ceni sobie penetrację pochwy, najlepiej do tego celu nada się odpowiedni wibrator lub dildo. Można oczywiście stymulować też pochwę palcami, jednak kobiety, mają na ogół mniejsze i krótsze palce niż mężczyźni, co może stanowić pewne utrudnienie. Stymulacje pochwy możesz zacząć od pieszczenia jej przedsionka, by potem wsunąć palce lub wibrator nieco dalej, podrażniać przez kilka minut tylko połowę wnętrza pochwy i dopiero po chwili dokonać głębokiej i dającej większą przyjemność penetracji. Pochwa jest wrażliwym narządem o specyficznym pH, dlatego zawsze pamiętaj, aby wibrator, dildo lub twoje ręce były czyste, w celu zwiększenia higieny możesz też za każdym razem używać nowej prezerwatywy. Stymulować pochwę można na wiele sposobów, możesz pobudzać ją, wykonując tzw. kółeczka, wykonywać ruchy do przodu i do tyłu, dowolnie zmieniać tempo, skupiać się tylko na jednej ściance pochwy lub na chwilę przerywać, jeżeli jesteś już bardzo podniecona, a nie masz jeszcze zamiaru kończyć.

Punk G – o ile do stymulacji pochwy same palce mogą wystarczyć, to aby pobudzić tajemniczy punkt G, już nie, najbardziej odpowiedni do tego będzie specjalny wibrator, ukształtowany tak, aby podrażniać owy punkt. Jak znaleźć punkt G? Znajduje się on na przedniej ściance pochwy i ma ok. 1 cm kwadratowego, w dotyku przypomina zgrubienie.

Odbyt – wbrew pozorom jego stymulacja może być bardzo przyjemna, a nawet prowadzić do orgazmu. W odbycie znajduje się bardzo wiele zakończeń nerwowych i jest to miejsce bardzo podatne na bodźce, jeżeli jednak zdecydujesz się na stymulację tej części ciała, a nawet jej penetracji nie zapomnij o żelu nawilżających, Odbyt sam w sobie nie ma właściwości lubrykacyjnych i aby takie zabawy były naprawdę przyjemne, zadbaj o odpowiednie nawilżenie.

Zabawki erotyczne – wibrator, kulki gejszy i spółka

O ile nawet najbardziej doświadczone w masturbacji kobiety twierdzą, że do tej czynności nie potrzeba w zasadzie nic, poza własnymi rękami, to używanie różnego rodzaju zabawek erotycznych może wzbogacić wasze doznania i ułatwić osiąganie orgazmu. Na rynku dostępne jest bardzo wiele urządzeń, mających urozmaicać zarówno seks, jak i masturbację, różnią się między sobą zastosowaniem i ceną, a trudność w wyborze czegoś dla siebie mają nieraz nie tylko niedoświadczone panie.

Wśród zabawek erotycznych na pierwszym miejscu wymienimy dildo, czyli sztuczny penis, który może służyć do pobudzania łechtaczki, penetracji pochwy oraz odbytu. Jego bardziej zaawansowaną wersją jest wibrator, przypominający kształtem mniej lub bardziej męski członek, dodatkowo wyposażony w mechanizm elektryczny, który zapewnia wibracje.

Wibratory różnią się między sobą kolorem, kształtem, rozmiarem, tworzywem, z jakiego są wykonane oraz zastosowaniem, znajdziemy wibratory plastikowe, metalowe, silikonowe, szklane, i wiele innych. Najmniejsze wibratory przeznaczone są do użytku zewnętrznego, pobudzania łechtaczki i warg sromowych, wibratory analne, jak sama nazwa wskazuje, używane są do stymulacji odbytu. Wśród wibratorów dopochwowych znajdziemy te pojedyncze oraz podwójne z dodatkową końcówką przeznaczoną do stymulacji łechtaczki, nazywane są najczęściej króliczkami. Na rynku dostępne są również specjalne wibratory do stymulacji punktu G, ich kształt, został tak dopasowany, aby ich szersza końcówka mogła podrażniać właśnie to miejsce. Większość wibratorów ma kilka, a nawet kilkanaście różnych rodzajów wibracji, dzięki czemu każda kobieta może go optymalnie dopasować do swoich potrzeb.

Poza wibratorami możemy zdecydować się też na różnego rodzaju masażery erotyczne, mają one wiele rozmaitych kształtów i są wykonane z różnych materiałów. Wszystkie są przeznaczone do stosowanie zewnętrznego, możemy ich używać zarówno do stymulacji części intymnych, jak i zwykłego masażu. Wśród takich masażerów warto wymienić tzw. motylka, czyli mały masażer, dopasowany kształtem do łechtaczki, często wyposażony w paski, który możemy założyć niemal jak bieliznę, a nawet chodzić w nim na co dzień. Jest on cichy i dyskretny i pozwala na kilka chwil przyjemności nawet w sytuacjach takich jak nudne zebranie z szefem 🙂

To tyle na temat elektrycznych zabawek erotycznych, oprócz nich mamy też akcesoria, służące do manualnego pobudzania, są to kulki gejszy i różnego rodzaju korki analne. Kulki gejszy mogą służyć zarówno do stymulacji odbytu, jak i pochwy, w tym drugim przypadku są nawet zalecane przez lekarzy ginekologów, ćwiczenie mięśni przy użyciu kulek zapobiega takim dolegliwością jak np. nietrzymanie moczu. Korki analne powinny być przeznaczone tylko zgodnie ze swoim zastosowaniem, mają różne kształty, mogą być plastikowe, metalowe, silikonowe i inne.

Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na używanie gadżetów, czy też nie, to, w jaki sposób będziesz się masturbować i kiedy, oraz w jaki sposób podniecisz się przed solówką, pamiętaj, liczy się Twoja przyjemność i to Ty najlepiej wiesz, jak ją osiągnąć, wystarczy wsłuchać się w siebie i trochę potrenować.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?