Czy praktykowanie BDSM w ciąży jest bezpieczne?

Wszystko co musisz wiedzieć o podduszaniu, chłostaniu i nie tylko.

Na fali kolejnej części „50 twarzy Greya”, która właśnie zawitała do kin, chcielibyśmy wrócić do tematyki BDSM. Film bowiem wiąże się z dużą ilością seksu między Christianem Greyem a ciężarną Aną. Każdy, kto czytał książkę lub oglądał film wie, że seks między Christianem a Anną oznacza częste podróże do tajemniczego pokoju, gdzie nowożeńcy uczestniczą w wariacjach BDSM. Może nie jest to do końca BDSM, który znają osoby „siedzące” w temacie, ale pozwolił on choć trochę poznać te praktyki.

BDSM jest terminem, który oznacza szereg praktyk seksualnych, nie ograniczając się, ale zawierając w sobie niewolę i dyscyplinę; dominację i poddanie czy sadyzm i masochizm. Dla niektórych osób w społeczności przenosi się również z sypialni i jest stylem życia. Podczas gdy kluczowym komponentem BDSM jest uczciwa, otwarta komunikacja i zaufanie między partnerami (pomyśl o tym, ż Ana miała bezpieczne słowo), niektóre praktyki seksualne mogą być nieco ryzykowne.

Co nasuwa pytanie: czy Ana i Christian mogli bezpiecznie kontynuować częste wizyty w Czerwonym Pokoju Bólu, gdy ona nosi dziecko w brzuchu? Przekażemy Wam wiedzę na temat bezpieczeństwa niektórych praktyk BDSM, które mogą, ale nie muszą, pojawić się w „Nowym Obliczu Greya” podczas ciąży.

Jedno możemy potwierdzić na pewno, uprawianie seksu w czasie ciąży całkowicie bezpieczne. Ale może zajść potrzeba wprowadzenia kilku modyfikacji wraz z postępem ciąży. Definicja “ostrego seksu” każdej pary będzie inna, więc najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej ciąży i zdrowia, jest bycie szczerym i otwartym w rozmowie z ginekologiem i zadać konkretne pytania, jeśli je masz. Jeśli obawiasz się wstydu lub osądzenia przez twojego lekarza za praktykowanie BDSM, istnieje katalog lekarzy, którzy potrafią udzielić odpowiedzi na pytania na stronie National Coalition for Sexual Freedom (po angielsku).

Największym ryzykiem seksu w czasie ciąży jest poród przedwczesny i skurcze – dwie kwestie, które nie odnoszą się tylko do praktyk seksualnych BDSM. Rzeczy takie jak intensywna stymulacja sutków mogą powodować skurcze, a jeśli jesteś w ciąży, potencjalnie wywoływać poród. Ale to rzadkie. Jeśli masz wielokrotne orgazmy lub choćby jeden orgazm, możesz doświadczyć tych przedwczesnych skurczów. Ale one znikają, a jeśli nie odejdą po godzinie, poszukaj pomocy medycznej.

Więc Twój „Christian” musi złagodzić wszystkie zabawy sutkami i to, co zwykle robi, ale co jeszcze? Na szczęście niektóre praktyki BDSM można po prostu zmodyfikować podczas ciąży. Jeśli kobieta angażuje się w jakiekolwiek działania związane z bondage, takie jak związanie liną, musi być świadoma tego, że brzuch nie może być włączony. Nie można związać liny wokół brzucha, gdy kobieta jest ciąży. Dotyczy to również użycia floggerów – omijajcie okolice brzucha.

Kobietom w ciąży należy również unikać wszelkich działań, które mogłyby tłumić tlen lub przepływ krwi zarówno dla niej, jak i dla płodu – podduszanie, na przykład, powinno zostać wstrzymane do momentu narodzin dziecka.

Kolejną kwestią jest metalowa biżuteria, którą niektórzy członkowie społeczności BDSM noszą codziennie, by oznaczyć związek lub oznajmić, że praktykują BDSM. Efektem ubocznym ciąży jest obrzęk, a gdy ciało pęcznieje, metalowa biżuteria, która zazwyczaj pasuje dobrze, może się poluzować, a nawet utknąć na ciele. Używanie czegoś w rodzaju kajdanek, które można szybko usunąć, jest w porządku, ale codzienne noszenie metalowej biżuterii trzeba odpuścić na czas ciąży. Skórzane elementy mogą być dobrym substytutem, ponieważ skóra może się rozciągnąć i jest łatwa do przecięcia i usunięcia w razie potrzeby.

 

Dotyczy to nie tylko kobiet w ciąży, ale te szczególnie muszą uważać na dzielenie się zabawkami. Opryszczka narządów płciowych może być przenoszona przez zabawki, a jeśli podczas ciąży dostaniecie opryszczki i nie zostanie ona rozpoznana, można ją przekazać niemowlęciu, co może być bardzo niebezpieczne.

 

Szybka zasada dla osób uprawiających seks w stylu Greya i tych, którzy tego nie robią, brzmi: Jeśli boli Cię pochwa lub brzuch, lub powoduje krwawienie z pochwy, nie rób tego. Trzymaj wszystko z daleka od brzucha i bądź trochę delikatniejsza dla całego ciała. A jeśli wydaje się, że wszystko jest nieciekawe w Twoim typowo ekscytującym życiu seksualnym, wiedz, że ciąża na szczęście nie trwa wiecznie. Metalowe przedmioty i wszystkie chłosty brzuszne można wznowić po urodzeniu dziecka.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?