Rozbierany poker – zasady gry

Rozbierany poker to dobry początek na grę wstępną. Bo kto nie lubi odrobiny rywalizacji z pikanterią związaną ze zdejmowaną kolejną warstwą odzieży. Rozbierany poker ma takie same zasady jak zwykły poker. Jedyna różnica jest taka, że przegrany w danej rundzie zdejmuje ubranie. Można traktować tą grę karcianą jako zabawę i rozrywkę dla większej ilości znajomych służącą rozluźnieniu atmosfery. Ale my też polecamy ją osobom w bardziej skromnym gronie ?

 

Gra prawdopodobnie pochodzi z Nowego Orleanu, a powstała w XIX w. Były to czasy rozpusty, poszukiwaczy złota czy kobiet lekkich obyczajów. Te ostatnie często ze względu na swój interes (możliwość zaimponowania i zdobycia klientów) interesowały się grą. Mężczyźni w takich sytuacjach, czasami pozwalali im się dosiąść i uczestniczyć w grze. Jednak ceną przegranej, ku uciesze często pijanych mężczyzn, były ubrania.

 

ZASADY GRY

  1. Przede wszystkim rozeznaj się czy Twój partner/ Twoi partnerzy znają zasady gry zwykłego pokera i czy są zainteresowani bardziej sprośną wersją tej gry. Nie każdy bowiem jest na tyle szalony, aby rozbierać się do rosołu ? Nie można nikogo zmuszać do gry, powinna to być dobrowolna chęć grających. Oczywiście przyda się talia 52 kart.

 

  1. Przygotuj się do gry. Możecie zacząć ją bardziej niewinnie, na przykład grając na pieniądze czy chociaż zapałki. W chwili, gdy będziecie już pewniejsi zacznijcie od gadżetów. Niech to będą zegarki, kolczyki czy paski. Jaki rodzaj gry wybierzecie, ważne żeby reguły były dla wszystkich zrozumiałe i nikt nie miał do nikogo pretensji. Suma summarum to tylko gra ?

 

  1. Wyceńcie garderobę. Jak już zdecydujecie się na grę w rozbieranego pokera, warto przed ustalić cenę poszczególnych części ubrania. Skarpetka nie będzie warta tyle co spodnie. Ustalenie tego przed pozwoli wam uniknąć ewentualnych nieporozumień w trakcie gry.

 

  1. Jak zakończyć grę? Jeśli gracie ze znajomymi, gra ma być tylko pretekstem do rozluźnienia atmosfery, nie musicie kończyć więc na samej goliźnie. Jeśli widzicie, że ktoś czuje się wystarczająco skrępowany i gra przestaje sprawiać mu przyjemność należy skończyć. Inaczej wygląda to w przypadku par, które kończą grę zazwyczaj przy całkowitej goliźnie (o ile są w stanie wytrzymać z pożądaniem tak długo ?).

 

  1. Baw się dobrze. Niezależnie od tego z kim i na jakich zasadach grasz pamiętaj, że to zabawa. Nie denerwuj się jeśli przegrywasz, jeśli czujesz się niekomfortowo – podziękuj za grę. A jeśli robicie to tylko we dwoje, wskaż drogę do łóżka ?

 

Rozbierany poker – zasady gry

2.5 (50%) 2 vote[s]

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?