Seks po 60-tce, czyli pora na seniora!

Jakie są pozycje w łóżku – każdy wie. Z nie wszystkich można jednak bezpiecznie korzystać, kiedy nasz wiek posiądzie już magiczną “6” z przodu. Czasem lekarz ze względów zdrowotnych namawia, by uważać na swoją kondycję podczas erotycznych uniesień. Co więc robić, by seks po 60-tce był bezpieczny i nadal dawał wiele radości pomimo nieco… mniejszych już możliwości fizycznych?

 

Seks w wieku „seniora” – wybór wygodnych i przyjemnych pozycji!

Pomijając pomoc farmakologiczną (tak, mamy na myśli niebieską tabletkę) Twoim sprzymierzeńcem jest przede wszystkim wybór odpowiednich pozycji seksualnych – dopasowanych do wieku i możliwości obojga partnerów.

Na łyżeczkę

Najlepsza pozycja dla seniora, który nie ma prawa się przemęczać, to pozycja na tzw. “łyżeczkę”. W tej konfiguracji seks jest nie tylko mało męczący, ale również daje dużą bliskość. Podobno jest to jedna z najlepszych i najczęściej wybieranych pozycji w Polsce – również wśród młodych ludzi! Pozycja “na łyżeczkę” polega na tym, że mężczyzna wchodzi w kobietę od tyłu, gdy oboje leżą na boku.

Na odwróconego jeźdźca

Warto przy okazji wspomnieć o problemie, z jakim wyjątkowo często zmagają się seniorzy w Polsce – otyłość. Większa tusza w tym wieku jest, w rzeczy samej, niekorzystna dla zdrowia, ale nie stanowi powodu, dla którego osoby po 60 miałyby rezygnować z seksu. Wystarczy, że wybiorą odpowiednią pozycję dla siebie – a jedną z nich może być pozycja na “odwróconego jeźdźca”. Jak to wygląda? Nogi mężczyzny, który leży na łóżku, opierają się o podłogę. Partnerka dosiada go tyłem, opierając ciężar ciała na łydkach (nogi muszą być zgięte w kolanach i ułożone wzdłuż ciała mężczyzny). Równie odpowiednia pozycja to taka, gdzie kobieta leży na plecach z nogami na górze – wtedy można je oprzeć o ramiona partnera.

Na pieska

To już klasyka! Seks po 60-tce nie musi oznaczać rezygnacji z pozycji z głęboką penetracją, którą “piesek” właśnie zapewnia. Jest on najmniej męczący i najbardziej przyjemny dla obojga partnerów ze wszystkich pozycji głęboko stymulujących. Należy jednak zachować zdrowy umiar, z uwagi na słabszą kondycję. Pozycja “na pieska” jest dość męcząca dla mężczyzny, zwłaszcza jeśli seks trwa dłużej niż zwykle.

 

Seks po 60-tce w Polsce.

Niestety. Coraz częściej bywa tak, że polscy seniorzy uważani są za zwyczajnych dziadka i babcię, pacjentów, kuracjuszy sanatorium. “Oni już nic nie potrafią zrobić, a już zwłaszcza w łóżku!” Szkoda, że rządzą nami stereotypy!

Jeżeli w Polsce czyta się o seksie w wieku seniora, to zawsze padają takie frazy jak: impotencja, domowe sposoby na erekcję, problemy z erekcją, zaburzenia erekcji et cetera… Nikt nie mówi o bezpiecznych i mimo wszystko przyjemnych pozycjach w łóżku dla osób starszych – nie i koniec! Znowu kwitujemy to westchnieniem: szkoda!

Oficjalnie seks po 60-tce w Polsce W OGÓLE NIE ISTNIEJE. To temat tabu – i to z wielu powodów.

  • Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach uważają, że człowiek, który kończy 55 lat, to już staruszek!
  • W Polsce (nie wiedzieć czemu) osobom starszym “zwyczajowo” i nie do końca świadomie odbiera się prawo do przyjemności, szczęścia, rozkoszy. 60-latek może pojechać do SPA i odpocząć w kąpieli błotnej, ale żeby wybrał się tam podrywać i kochać z innymi kuracjuszkami? – to już powód do śmiechów, żartów i kpin. Gdyby natomiast mowa była o młodym człowieku – Oh, ale z niego macho!

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jest łatwo. Wiemy doskonale, że sami czasem myślicie, że to nie wypada, że to nie jest zdrowe. Na szczęście podejście do seksu po 60-tce zmienia z każdym rokiem na lepsze. Postęp nadchodzi niesiony przez samych seniorów, o czym świadczą chociażby anonse na portalach randkowych – osób po 60 roku życia loguje się coraz więcej!

Młodzież nadal uważa, że seksu po 60-tce nie ma i być nie może. Wy jednak, Drodzy Seniorzy, bawcie się dobrze!
Pamiętajcie, że przyjemność i radość należą Wam się w każdym wieku!

 

Zobacz również: https://polskiepornole.pl/polskie-mamuski

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?