Seks zamiast treningu?

Wiele osób mówi, że seks to świetny trening. Czy tak jest naprawdę?

Niestety łóżkowe igraszki nie są tak wielkim wydatkiem energetycznym, jakby się nam mogło wydawać. Ilość kalorii, jakie możemy spalić jest oczywiście zależna od różnych czynników tj. czasu trwania, masy ciała czy pozycji, ale półgodzinny seks to ok. 200 kcal.

Co jednak zrobić, aby spalać więcej? Połączyć treningi na siłowni z regularnymi igraszkami! Badania pokazują, że ludzie, którzy regularnie ćwiczą, mają bogatsze życie seksualne oraz osiągają orgazm szybciej i łatwiej niż ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia.

Jak trening wpływa na jakość seksu?
Dzięki regularnym ćwiczeniom, zawartość testosteronu u mężczyzn zwiększa się, a tym samym sprawia, że Panowie częściej myślą o łóżkowych igraszkach. Zwiększa się wytrzymałość mięśni ( wszystkich ;)) i wyrównuje tętno, co pozwala wydłużyć stosunek w nieskończoność.

Nie tylko mężczyźni czerpią korzyści z regularnych wizyt na siłowni. Podczas większości ćwiczeń kobiety wzmacniają mięśnie kegla. Jego członek będzie zachwycony waszymi nowo nabytymi umiejętnościami 😉

Regularne ćwiczenia poprawiają nasze samopoczucie, wygląd, a już po pierwszym treningu wzrasta nasza pewność siebie. To doskonały sposób na oczyszczenie myśli, odstresowanie się po całym dniu pełnym codziennych obowiązków. Jest to chwila, którą możemy poświęcić wyłącznie nam samym. A to potem przekłada się na seks. Możemy w pełni cieszyć się życiem łóżkowym, zamiast myśleć o problemach dnia codziennego. Naszej głowy nie zaprząta już to, co mamy ugotować na niedzielny obiad, bo to załatwiliśmy już na siłowni.

Im więcej wysiłku wkładamy w rozbudowanie naszych mięśni, tym coraz więcej pozycji możemy wykonywać. 69 na stojąco staje się coraz bardziej rzeczywiste! 😉
Jeśli nawet to nie przekonuje was, że warto wskoczyć na bieżnię, to biegnijcie spalać kalorie do łóżka! Czy wiecie, że godzina seksu w różnych pozycjach, pozwala spalić ponad 400kcal? A jeśli będziecie uprawiać go intensywnie i regularnie, wasze ciała zmienią się nie do poznania!

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?