Zadbaj o dłonie i stopy

Z długimi paznokciami do łóżka? Czemu nie, szczególnie wtedy, jeśli nie jesteś jedynie jego kochanką i nie musisz uważać na zarysowania. Mężczyźni lubią zadbane dłonie — to pewniak. Ale co z kolorem i długością paznokci?

Jeśli chodzi o preferencje dotyczące manicure, można wyróżnić 3 typy mężczyzn:
• lubiących wyszykowane ręce, lecz niemających szczególnych upodobań co do długości i koloru paznokci;
• fetyszystów, lubiących drapanie i lakier w odcieniu krwistej czerwieni;
• najmniej zrozumiałych, czyli lubiących naturalność… Tutaj wymagane są koniecznie krótkie i niepomalowane paznokcie, ewentualnie manicure francuski.

Jeżeli nie wiesz, do której grupy należy Twój wybranek, proponuję opcję pierwszą, najbardziej bezpieczną — manicure według własnych upodobań, ale bez specjalnych udziwnień. Później może się okazać, że tego Pana kręcą niebezpieczne zabawy z użyciem ostrych szponów, ale na to w razie czego jeszcze zdążysz się przygotować.
Jeżeli chcesz zrobić wrażenie i myślisz o założeniu tipsów, dobrze się zastanów. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do sztucznych paznokci, zabawy w łóżku mogą skończyć się nie tylko u chirurga, ale nawet na porodówce. 🙂 Prezerwatywy nie lubią ostrych krawędzi.
Jeżeli trafisz na osobnika preferującego naturalność, a sama lubisz mocny makijaż i widoczny manicure… cóż, możecie się nie dogadać. Kobiecie dbającej o siebie trudno pójść na takie ustępstwa i zaniedbać się dla faceta.

A co ze stopami?
W łóżku nie schowasz stóp. Zadbane stopy są równie ważne, jak dłonie. Zrogowaciały naskórek, modzele, nagniotki lub wrośnięte paznokcie Cię przerastają? Idź do kosmetyczki. Dla niej nie będzie to problem i doprowadzi Twoje stopy do właściwego stanu.
Myślisz, że Twój kochanek nie zwróci uwagi na Twoje stopy? Marne szanse. Stopy są jednym z najczęstszych fetyszów. Jeśli chcesz czuć się swobodnie i być gotowa na wszelkie pieszczoty, zadbaj o stopy. Nie tylko poczujesz się atrakcyjniej, ale też lżej i luźniej. Zmartwienia typu: „mam brzydkie i krzywe stopy” nie będą istniały… pod warunkiem, że nie przejedziesz po nim szorstkimi piętami!
Pamiętaj: nie ma idealnych stóp. Po prostu takie nie istnieją. Nawet młode dziewczyny mają kompleksy i wstydzą się pokazywać kosmetyczce swoje stopy.
Wśród preferowanych kolorów paznokci u stóp znajdują się wszelkie odcienie czerwieni, począwszy od koralowej po krwistą, a także nieśmiertelny frencz. Aby utrzymać stopy w dobrym stanie, pamiętaj o regularnym używaniu tarki i kremu. Kosmetyczka może też nałożyć lakier hybrydowy, czyli taki, który utrzymuje się na paznokciach do kilku tygodni. Po tym czasie trzeba udać się na zmycie lub odświeżenie stylizacji, gdyż lakieru hybrydowego nie można zmyć tradycyjnym zmywaczem.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?