Orgazm?

Innymi słowy – szczytowanie. To moment najsilniejszego podniecenia, uczucie rozkoszy, który jest najczęściej celem stosunku czy aktu masturbacji, albo innych zachowań seksualnych.

Czy istnieją różne rodzaje orgazmów? Najbardziej znane są pochwowe i łechtaczkowe, ale czy istnieją jeszcze jakieś rodzaje? Dla niedowiarków i tych niedoinformowanych – istnieje ich aż 9!

Jakie istnieją rodzaje orgazmów?

1.Orgazm typowy – pojawiający się pod koniec stosunku w wyniku pobudzenia łechtaczki i pochwy, cze penisa.

2.Orgazm łechtaczkowy – to ten, który pojawia się podczas pieszczot łechtaczki. To rodzaj orgazmu, który jest najczęściej i najłatwiej osiągalny.

3.Orgazm pochwowy – Freud jest autorem podziału orgazmu łechtaczkowego (czyt. wyżej) i pochwowego. Twierdził on, że pochwowy ma wielką przewagę nad łechtaczkowym. Jest to orgazm trudny do osiągnięcia, trzeba być bardzo dojrzałą seksualnie by go osiągnąć.

4.Orgazm sutkowy – jak sama nazwa wskazuje, można go osiągnąć podczas pieszczot piersi. Wywołanie go, nie jest jednak wcale proste. Wielu kobietom przeszkadza. Jednak gdy osiągnie się orgazm sutkowy to podobnie jak w przypadku łechtaczkowego – wystąpią skurcze macicy i  pochwy.

5.Orgazm wyobrażeniowy – psychogenny – osiąga się go na drodze pobudzenia psychicznego. Źródłem rozkoszy są tylko i wyłącznie fantazje – bez dotykania!

6.Orgazm nocny – pojawia się oczywiście samoistnie – podczas snu. Częściej pojawia się u kobiet starszych.

Odpowiednikiem orgazmu nocnego u mężczyzn są oczywiście polucje – mimowolne wytryski.

7.Orgazm wielokrotny – może on wystąpić dwa, trzy albo i pięć razy podczas jednego zbliżenia. By osiągnąć taki rodzaj orgazmu jest potrzebna odpowiednia technika. Kiedy kobieta dojdzie podczas seksu, mężczyzna nie powinien z niej wychodzić tylko kontynuować ruchy frykcyjne.

8.Orgazm tantryczny – to orgazm, który może wystąpić zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Należy jednak przybliżyć sobie czym jest w ogóle seks tantryczny, by czuć tego typu orgazm.

9.Orgazm bolesny – zdarza się. Takie orgazmy trzeba jak najszybciej skonsultować z lekarzem.

Orgazm?

5 (100%) 1 vote[s]

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?