5 zasad udanego trójkąta

Troje nie zawsze musi oznaczać tłum.

Ludzie często ostrzegają nas przed trójkątami. Że to tylko fantazja, że wcale nie jest fajnie. Ale nie często mówią, że nie jest łatwo być „trzecim kołem”. Zazwyczaj poruszany jest aspekt tego jakie wady lub zalety niesie za sobą trójkąt. Rzadko kiedy poruszane są jednak kwestie dotyczące tego jakie „obowiązki” obejmuje zabawa we troje.

Dopóki tego nie spróbujesz, będziesz myślał o sobie jako o gwieździe wieczoru. Trójkąt zazwyczaj kojarzony jest z zabawą bez żadnej presji czy napięcia. Poplątane prześcieradło, żadnych zastanawiając się, co może się stać z twoim związkiem. Wszystkie splątane prześcieradła, żadnych zobowiązań.

Dlatego, by ta noc była przyjemna dla każdego, oto 5  zasad trójkąta – nie kontynuuj bez następujących czynności:

 

  1. Komunikuj się.

Musicie dokładnie ustalić, co jest niedopuszczalne – najlepiej przed nocą waszej trójki. Niech nie odbywa się to w dniu „działania”, ponieważ ustalenia mogą pokazać, że zbyt wiele Was dzieli. Być może są też kwestie, które wymagają przemyślenia.

Kilka zalecanych tematów do omówienia: Czy każdy będzie mógł odbyć stosunek z każdym? Jakie pozycje chcesz wypróbować, które obejmują trzy osoby? Jak poradzicie sobie z bezpieczniejszym seksem?

Nie zapomnij też zakomunikować jakie są granice.  Potraktuj to spotkanie jako konsultacje, aby upewnić się, że wszyscy znajdują się po tej samej stronie.

 

  1. Poznaj siebie.

Kluczem jest prawdziwe poznanie siebie i tego, gdzie leżą twoje granice. Czy jesteś przygotowany na to, jaka będzie twoja rola? Wolisz brać czy dawać? Czego nie chcesz doświadczyć? Musisz być świadom tego, czego chcesz.

 

3. Miej (i używaj, jeśli to konieczne) bezpieczne hasło.

Oczywiście, nie zawsze możesz wiedzieć z góry, jak coś sprawi, że poczujesz. Stąd potrzeba bezpiecznego słowa – i potrzeby faktycznego korzystania z niego! STOP w każdej chwili. Możesz zastosować je po początkowej sesji komunikacyjnej, możesz uruchomić je, gdy otworzysz drzwi lub możesz wykrzyczeć bezpieczne słowo zaraz po tym, jak wszyscy staną się nadzy. Nigdy nie idźcie dalej tylko dlatego, że wydaje się, że byłoby “niezręcznie”, aby przestać. O wiele bardziej niezręcznie będzie, jeśli zdecydujesz się kontynuować.

 

4. Upewnij się, że ufacie sobie nawzajem.

Każdy wie, że para musi ufać sobie nawzajem. Dotyczy to także trójkąta. Jeśli uważasz, że jeden z partnerów nie jest wystarczająco stabilny emocjonalnie, musisz grzecznie odrzucić zaproszenie. Jeśli nie ufasz intencji jednego z partnerów w sprawie trójkąta lub uważasz, że mogą przekroczyć swoje granice, to nie rób tego. Cała trójka musi pragnąć siebie nawzajem i zrozumieć seksualną dynamikę innych.

 

5. Pij odpowiedzialnie i z umiarem.

Pewnie, pewna płynna pewność siebie może wydawać się dobrym pomysłem, ale jeśli czujesz, że potrzebujesz alkoholu, aby przejść przez trójkąt, prawdopodobnie nie powinieneś mieć trójkąta. Szklanka wina, aby uspokoić nerwy i wejść w nastrój jest całkowicie akceptowalna, ale cokolwiek poza tym może doprowadzić cię do niebezpiecznego terytorium braku szacunku, bezinteresownego seksu i kłótni i sporów.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?