Upokorzenie, a BDSM

 

W BDSM upokorzenie jest jedną z technik psychologicznych, z których może korzystać dominant nad uległym. Jest powszechnie uważane za edgeplay, ponieważ dotyka silnych aspektów emocjonalnych.

Upokorzenie jest bardzo subiektywnym tematem i zależy w dużym stopniu od kontekstu. Chociaż istnieje wiele przykładów upokorzenia jako techniki, sukces w treningu wszystko zależy od niewolnika i co osobiście uważają za najbardziej poniżające. Będąc w dominującej-uległej grze lub związku, uległy przyjmuje podrzędną rolę i może być nazywany “niewolnikiem”, “uległym”, “suką” lub czymś podobnym. Uległe mogą również pokazywać uległości, takie jak przypalanie papierosów, chodzenie za dominującym, mówienie tylko, gdy Pan na to pozwoli itp.

 

Upokorzenie może obejmować fizyczne i / lub werbalne metody. Niektórzy starają się być poniżeni przez odgrywanie roli, podczas gdy inni lubią być poniżani i stale informowani o ich niskim statusie, a nawet zmuszani do powtórzenia tego z powrotem dla upokarzającego. Jednym z przykładów może być tak zwykłe zwracanie się do upokarzającego „Panie lub „Mistrzu”. Dla niektórych to samo w sobie jest całkowicie upokarzające, podczas gdy inni niewolnicy mogą uznać, że nie jest to upokarzające nawet w najmniejszym stopniu. Z drugiej strony, posiadanie niewolnika noszącego obrożę i wykonywania uległych działań publicznie lub w ramach sceny z innymi ludźmi może wydawać się upokarzające dla niektórych, ale normalne i naturalne dla innych.

 

Jednak dominujący musi zadbać o obelgi wobec uległego. Terminy takie jak “gruby”, “brzydki”, “głupi” lub “bezwartościowy” mogą zostać uznane za nadużycie, jeśli nie jest to część porozumienia, jakie dwie strony wynegocjowały dla swojego odgrywania roli.

 

W zależności od ról i zaangażowanych osób, terminy takie jak “dziwka”, “szmata” i “kurwa” mogą lub nie mogą być uznane za upokorzenie. Dla niektórych osób takie określenia są sposobem na osiągnięcie redukcji ego, wejście w rolę uległego lub przełamanie seksualnych zahamowań.

 

Klasyczną techniką upokarzania jest łączenie tego z przyjemnym odczuciem fizycznym, w tym pobudzeniem seksualnym. Ktoś, kto już jest skłonny do przybierania postury uległego, często może zostać poddany bardzo pokornemu stanowi psychicznemu, jednocześnie zwracając się do niego fizycznie, upokarzając go.

 

Seksualne odgrywanie roli może, ale nie musi wiązać się z poniżaniem. Na przykład, niewolnik, który odgrywa rolę psa, może być podekscytowany tym, że jest to na nim wymuszone, a Pan będzie podkreślać bezużyteczność statusu jako zwierzęcia. Inny pies-reproduktor wolałby grać rolę psa bez żadnego elementu upokorzenia.

 

Jedną z takich form seksualnego odgrywania ról jest uprzedmiotowienie, gdzie upokarzany jest rzucany w rolę obiektu.

 

Powszechnie przyjmuje się również, że są osoby, które szukają upokorzenia jako formy emocjonalnego uwolnienia, a zatem robienie rzeczy takich jak jedzenie z psiego talerza, zmuszanie do klękania, wystawianie się lub zmuszanie do przebierania się za płeć przeciwną, to tylko metody jakich Pan może użyć, aby spełnić swojego niewolnika, który bardzo chciał uwolnienia emocjonalnego.

 

Upokorzenie może zostać wzmocnione przez publiczne odgrywanie ról lub przed innymi ludźmi. Może to obejmować wyjście na miasto w skąpym stroju lub też stroju charakterystycznego dla płci przeciwnej.

Upokorzenie, a BDSM

2.3 (46.67%) 3 vote[s]

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?