6 pytań o seks, które wstydzisz się zadać

Dowiedz się, czy problemy z intymnością nie są powodem do niepokoju lub wymagają pomocy medycznej.

Czy zastanawiałaś się kiedyś czy to, co przeżywasz w pieleszach jest “normalne”? Nie jesteś sama. Znaleźliśmy na forach kilka powtarzających się problemów, o których wiele osób wstydzi się mówić. Bez różnicy czy chodzi o rozmowę z lekarzem czy partnerem.

 

  1. “Czasami, podczas seksu z mężem, rozpraszam się i tracę zainteresowanie. chcę żeby czuł się dobrze i doszedł, ale czuje się dziwnie i wolałabym przestać. czy to normalne?”

Nie masz żadnych niezdiagnozowanych zaburzeń seksualnych tylko dlatego, że tracisz zainteresowanie, nawet podczas seksu. Kluczem jest dla ciebie, aby dowiedzieć się, co na Ciebie działa. Być może twój mąż wykonuje pewne ruchy, które uważasz za przyjemne. Poznanie swojego ciała i przekazanie twoich potrzeb, pragnień jest najważniejsze, jeśli chodzi o satysfakcjonujący seks. Ale co zrobić w momencie, gdy stracisz zainteresowanie? Daj mu znać, jak chcesz – lub nie chcesz – być dotykana.  Możesz też przerwać stosunek i powiedzieć mu, że zaspokoisz go inną drogą. Przecież seks ma być przyjemnością.

 

  1. “Czasem po seksie delikatnie krwawię – tylko trochę, ale jednak. powinnam się martwić?”

Najlepiej jest porozmawiać z lekarzem na temat krwawienia po seksie, nawet jeśli to niewielkie plamienia. Krwawienie „po” często może być oznaką czegoś nienormalnego, najczęściej infekcji lub polipa szyjki macicy, ale czasami może być to coś poważniejszego, jak rak szyjki macicy. Ale czasami takie krwawienie okazuje się niczym szczególnym. Od czasu do czasu kobiety, zwłaszcza nastolatki lub kobiety w ciąży, dostrzegają lekkie krwawienie po seksie, co wynika z normalnych zmian rozwojowych szyjki macicy. Mimo to każde krwawienie powinnaś zasygnalizować lekarzowi, aby wykluczyć wszelkie podstawowe problemy.

 

  1. „Czy jest normalnym doświadczanie skurczy dolnej części brzucha – nawet gdy nie spodziewam się okresu?”

Tak. Skurcze po stosunku mogą być normalne, szczególnie jeśli szyjka macicy – dolna część macicy – została naruszona podczas seksu, poprzez kontakt z penisem, palcami lub zabawką erotyczną. Skurcze mogą czasami być wynikiem dyskomfortu w pęcherzu moczowym lub drogach moczowych. Aby zmniejszyć je podczas seksu i po nim, spróbuj opróżnić pęcherz przed i po seksie. Mimo to jeśli po stosunku seksualnym doznajesz uporczywych skurczy, najlepiej udać się do swojego lekarza, aby wykluczyć wszelkie podstawowe schorzenia, takie jak endometrioza, włókniaki lub infekcje dróg moczowych.

 

  1. „Czasem po seksie staje się bardzo emocjonalna i płaczę. to strasznie żenujące, ale czy normalne?”

Absolutnie normalne! Zachowania seksualne mogą wywoływać szereg intensywnych emocji, od euforii po smutek i gniew. Dla każdej kobiety seks może mieć osobisty sens i kontekst. Na przykład, możesz zadawać sobie następujące pytania: Czy nasza miłość jest tak silna jak kiedyś? Czy kiedykolwiek będę miała dziecko? Czy jestem naprawdę zadowolona z mojego życia seksualnego, mojego małżeństwa? Wszystkie te” dziwactwa “mogą wywoływać intensywne doświadczenia afektywne. Ponadto fizjologiczne doświadczenie orgazmu uwalnia neurochemikalia, takie jak oksytocynę, dopaminę i norepinefrynę, w mózgu kobiety, które mogą aktywować wiele nieoczekiwanych, silnych emocji.

 

  1. „Wydaje mi się, że mam bardzo wyraźny zapach z pochwy. nic się nie zmieniło moim sposobie higieny przez lata, ale ostatnio pojawił się ten nieprzyjemny. czy powinnam się martwić?”

Prawdopodobnie to nic groźnego, zwłaszcza, jeśli nic się nie zmieniło. Wiele kobiet jest świadomych swojego zapachu pochwowego i prawdopodobnie jest o wiele bardziej na tym skoncentrowana niż ich partnerzy. W rzeczywistości wiele kobiet, które uważają, że mają silny lub nieprzyjemny zapach, jest zaskoczonych tym, że ich mąż lub chłopak jest albo nieświadomy zapachu, albo jest dla niego pociągający lub erotyczny. Społeczne przekonania i normy kulturowe zrobiły krzywdę kobietom, wywołując wstyd i zawstydzenie w związku z naturalnymi zapachami. Badania ewolucyjne pokazują, że zapach jest kluczowym czynnikiem reakcji erotycznej i że” blokowanie “naturalnych zapachów w rzeczywistości zakłóca efektywność ewolucyjną i długotrwałe kontakty seksualne. Jeśli jednak Ty lub Twój partner zauważysz wyraźną zmianę zapachu lub wydzieliny z pochwy, skonsultuj się z lekarzem, aby wykluczyć infekcję.

  1. „To żenujące, ale czasem puszczam bąki w trakcie seksu. i nie mam na to wpływu! dlaczego tak się dzieje? czy inne kobiety mają tak samo?”

To normalne i naturalne, zdarza się wielu kobietom. Żeńskie narządy rozrodcze – macica, jajniki i pochwa znajdują się w bardzo bliskiej odległości od jelita grubego, największej części przewodu pokarmowego. Podczas stosunku, każdy ruch tych narządów może również wywoływać ruch okrężnicy, który jest wtedy w stanie uwalniać uwięziony gaz.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?