8 Błędów depilacji intymnej, które popełniasz

Pamiętasz, kiedy po raz pierwszy ogoliłaś nogi? Mogłaś chwycić maszynkę i przesuwać ją w dowolnym kierunku, zakładając, że tak długo jak włosy wypadają, robiłaś to dobrze. Prawdopodobnie nie minęło wiele czasu, zanim zdałaś sobie sprawę, że istnieje odpowiednia technika robienia tego dobrze – i że krem ​​do golenia był ważną częścią tego procesu. Nie chcemy, abyś popełniała te same błędy podczas usuwania włosów łonowych, co może być dużo bardziej bolesne i skomplikowane. Niestety, są pewne błędy, które każdy popełnia podczas usuwania włosów.

Niezależnie od tego, czy golisz, woskujesz, czy przycinasz swoje owłosienie, są pewne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. I są pewne rzeczy, których zdecydowanie nie powinieneś robić … chyba że nie przeszkadza ci oczywiście intensywny świąd i wysypka! Zgadujemy, że prawdopodobnie tak, więc spójrz na tych osiem typowych błędów, które ludzie popełniają podczas usuwania swoich włosów łonowych. Unikaj ich tak bardzo, jak tylko możesz!

 

Nie przycinasz ich najpierw

Wiemy, że przycinanie może wydawać się dużą stratą czasu, jeśli chcesz usunąć wszystkie włosy, ale to musi być zrobione, szczególnie jeśli woskujesz lub używasz kremów do depilacji. Czemu? Wosk zamiast przylepić się do cebulek, przyklei się tylko do włosów, więc depilacja będzie o wiele bardziej bolesna. Podobnie, jeśli próbujesz nanieść krem ​​do depilacji na pełne owłosienie, krem ​​prawdopodobnie nie dojdzie do korzeni włosów.

 

Nie przestrzegasz instrukcji

Wiemy, że to może wydawać się oczywiste, ale trzeba to powiedzieć. Nie zakładaj, że wiesz dokładnie, jak używać tego wosku, maszynki lub pasty do depilacji. Produkty mogą się nieznacznie różnić. Aby działały poprawnie, muszą być spełnione odpowiednie wymagania. Na przykład wosk musi mieć odpowiednią konsystencję i odpowiednią temperaturę, podczas gdy krem ​​do depilacji można pozostawić tylko na pewien czas. Nie myśl, że możesz zrobić to po swojemu, a to zadziała lepiej.

 

Używasz substytutów

Czasami można zastąpić produkty w przepisach, ale nie możesz zastąpić kosmetyków tak łatwo podczas usuwania włosów łonowych. Jeśli nie masz wosku, strzeż się tworzenia własnych według jakiegoś przypadkowego DIY. W efekcie możesz podrażnić skórę lub zranić siebie. Również nie bądź sknerą używając mydła lub płynu do mycia ciała zamiast kremu do golenia. Krem do golenia istnieje z jakiegoś powodu.

 

Korzystasz ze starych maszynek

Tylko dlatego, że masz pod prysznicem maszynkę, nie znaczy, że jest dobra. Powinnaś używać nowej maszynki do golenia podczas depilacji włosów łonowych. W ten sposób łatwiej usuniesz włosy, co zminimalizuje podrażnienia i wrastające włosy. Produkty kosmetyczne nie są wieczne.

 

 

 

Próbujesz usunąć włosy, których nie możesz zobaczyć

Wiem, że usunięcie twojego owłosienia może być wyzwaniem. Zwykle wiąże się z wieloma pozycjami podobnymi do precli i wsparciem się lustrami. Pod żadnym pozorem nie należy próbować usuwać włosów z miejsca, którego nie widać. Nie ma znaczenia, że możesz je poczuć. Musisz to zobaczyć, aby móc to zrobić. Jeśli tak nie jest, idź do profesjonalisty. To jest o wiele lepsze niż przypadkowe schodzenie z gorącym woskiem lub maszynką w nieznany ci wizualnie obszar.

 

 

 Robisz to podczas okresu

Skurcze i wzdęcia sprawią, że doznanie będzie jeszcze gorsze. Tak więc, poczekaj aż skończy się okres, zanim usuniesz swoje włosy łonowe. Jeśli wybierasz się do profesjonalisty, spróbuj zaplanować spotkanie, kiedy nie będziesz spodziewać się miesiączki.

 

 

Nie myślisz o opiece po zabiegu

Twoje okolice intymne będą bardzo wrażliwe po usunięciu włosów. Możesz zastosować specjalny zabieg łagodzący woskowanie / depilację lub nałożyć łagodny krem ​​z aloesu. Nie zaczynaj stosować balsamów do ciała, samopalaczy, perfum i innych kosmetyków. Trzymaj je z dala od świeżo ogolonego krocza przez 24 do 48 godzin lub dłużej, jeśli jest podrażnione. Alkohol i substancje zapachowe w produktach mogą podrażniać skórę.

 

 

Nosisz niewłaściwej bielizny po depilacji

Idąc w parze z tym, co właśnie powiedzieliśmy o stosowaniu produktów kosmetycznych po leczeniu, rozważ rodzaj bielizny, którą nosisz. Najlepsza bielizna to para bawełnianych majtek, które pozwolą oddychać skórze. Tkaniny syntetyczne nie pozwalają na oddychanie, co jest problemem ogólnym. Jeszcze gorzej jest po usunięciu włosów. Stringi tez nie są dobrym pomysłem. Pomyśl o otarciach.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?