Dildo

Dildo to zabawka erotyczna, często o fallicznym wyglądzie, przeznaczona do penetracji seksualnej podczas masturbacji lub zabawy z partnerem.

Dildo to urządzenie zazwyczaj przeznaczone do penetracji pochwy i odbytu. Niektórzy dodają do tej kategorii wibratory, inni twierdzą, że są to już rozszerzenia i nie należy dodawać ich do tej kategorii. Urządzenia te są często wykorzystywane, przez ludzi wszystkich płci i orientacji seksualnych, do masturbacji lub innej czynności seksualnej.

Materiały, z jakich są zrobione dilda

Spotykane są dilda zrobione z PVC, czyli sztucznego materiału o właściwościach termoplastycznych i charakteryzującym się dużą wytrzymałością mechaniczną. Nie ulegają one jednak sterylizacji, dlatego warto używać prezerwatyw w przypadku ich stosowania.

W latach 90-tych popularne stały się silikonowe dilda, których popularność panuje do dziś. Są łatwiejsze do czyszczenia i nie mają charakterystycznego zapachu tworzywa sztucznego PVC. Występują w przystępnej cenie, co czyni je doskonałym wyborem dla niedoświadczonej osoby. Silikon trzyma ciepło i doskonale przewodzi wibracje, a ponadto jest wytrzymałym materiałem, który może być sterylizowany we wrzącej wodzie.


W środowisku BDSM popularne są dilda ze stali chromowanej. Niektórzy użytkownicy cenią je za ich twardość, wytrzymałość i dobre przewodnictwo prądu (erotyczna elektrostymulacja).
Stalowe dildo może być podgrzewane lub chłodzone wodą przed użyciem, aby wywołać szereg doznań związanych ze zmiennością temperatury. Mogą także zachować temperaturę ciała użytkownika. Ze względu na ich porowatą powierzchnię nie mogą być sterylizowane we wrzącej wodzie czy w autoklawie.

Dilda szklane mają cechy podobne do tych stalowych. W większości przypadków zabawki te są wykonane z Pyrexu lub innych rodzajów szkła borokrzemianowego. Tak samo jak stalowe, szklane zabawki mogą być użyte do intensywniejszych pieszczot niż silikonowe. W przeciwieństwie do innych rodzajów zabawek, te ze szkła mogą być spersonalizowane (np.z napisami).

Cyberskin to syntetyczny materiał, który przypomina ludzką skórę. Jest materiałem porowatym, nie może być sterylizowany. Często po umyciu staje się lepki i może być bardziej delikatny i podatny na rozdarcia.

Wszystkie warzywa i owoce o kształcie fallusa, takie jak banany czy ogórki, mogą być wykorzystane, jako potencjalne dildo.

Kształt
Tradycyjnie, większość dild przypomina kształtem ludzkiego penisa, z różnym stopniem szczegółowości. Nie wszyscy jednak chcą odtwarzać męską anatomię skrupulatnie i produkują dilda w wielu różnych kształtach. Mogą one mieć różny wygląd lub po prostu praktyczne kreacje, które stymulują łatwiej niż konwencjonalne rozwiązania. W Japonii wiele dild jest tworzonych na wzór zwierząt lub postaci z kreskówek, takich jak Hello Kitty, które mogą być sprzedawane jako zabawki, unikając w ten sposób prawa nieprzyzwoitości.

Użytkowanie
Większość wibratorów jest przeznaczonych do penetracji lub stymulacji pochwy lub odbytu, czy podczas masturbacji, czy w trakcie zabaw z partnerem seksualnym. Dilda są często wykorzystywane podczas gry wstępnej lub jako akt dominacji i uległości. Jeśli są odpowiednich wymiarów, mogą być stosowane jako gags

Dildo analne
Dildo analne jest przeznaczone do pieszczot analnych. Mają one zazwyczaj specjalnie wyprofilowaną końcówkę tak, aby uniknąć całkowitego wpadnięcia zabawki do odbytnicy. Istnieją również podwójne dilda, do obustronnych pieszczot analnych lub analnych i waginalnych jednocześnie. Końce mogą być skierowane w tym samym kierunku dla osiągnięcia przez jedną kobietę penetracji pochwy i odbytu naraz, lub też dla dwóch partnerów do dzielenia jednego dildo. W tym drugim przypadku mechanizm działa jak „huśtawka”, kiedy jeden z partnerów porusza się, drugi otrzymuje stymulacje i tak na przemian.


Strap on
Niektóre dilda są przeznaczone do noszenia na pasku czy taśmie lub do noszenia wewnątrz. Strap-on dildo może być dwustronny, w tym przypadku są noszone przez partnerów w celu osiągnięcia waginalnej lub analnej penetracji podczas penetrowania partnera. Mogą one być również stosowane do penetracji odbytu mężczyzn. Jeśli penetracja odbywa się przez partnerki wobec płci męskiej, to ten akt nazywamy peggingiem.


Istnieją także dilda przeznaczone do zamontowania na twarzy, nadmuchiwane dilda, a nawet takie z przyssawkami do powierzchni (a czasami nawet z uchwytem ściennym).

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?