Wszystko, co powinniście wiedzieć o wibratorze

Wibrator to wibrujące urządzenie służące do masturbacji, tej solo, jak i w parze. Przeważnie korzystają z niego kobiety, ale coraz częściej po wibratory sięgają też mężczyźni.

Historia wibratora
Już w XIX wieku były stosowane wibratory. Wtedy jednak służyły one do leczenia wtedy diagnozowanego schorzenia kobiecego określanego terminem histerii. Przypadłość ta była zdefiniowana w bardzo ogólny sposób (objawami mogły być: ból głowy, nerwowość, bezsenność, ociężałość, tracenie tchu, słabnięcie, utrata apetytu czy wręcz skłonność do powodowania kłopotów). Terapią zalecaną na tego typu dolegliwości było doprowadzenie kobiety od orgazmu (przez lekarza podczas wizyty). Z czasem takie leczenie zostało wycofane, a wraz z powszechnym pojawieniem się prądu w domostwach, wibratory zaczęły pojawiać się w domach. Co ciekawe urządzenia te można było odnaleźć w katalogach dla gospodyń, długo przed powstaniem żelazka czy odkurzacza. Dopiero od niedawna wibratory traktuje się jako zabawkę erotyczną.

Jak działa wibrator?
Wibratory są zasilane zazwyczaj za pomocą baterii lub bezpośrednio z sieci energetycznej.
Przeciętne urządzenie jest wyposażone w mały silnik, na którego osi zamocowane jest obciążenie o asymetrycznym kształcie. Obciążnik pod wpływem obrotów silnika wzbudza wibrator do drgań.
Obecne na rynku wibratory mają także możliwość ustawienia częstotliwości drgań.
Do dyspozycji w sex shopach mamy też wibratory z wbudowanymi dodatkowymi napędami, które mogą powodować wyginanie się lub obracanie urządzenia.


Z czego wykonany jest wibrator?
Wibratory są zazwyczaj wykonane z gumy, akrylu, silikonu, lateksu, plastiku, metalu czy szkła. Bardziej wyszukane wibratory mogą być wykonane na zamówienie z metali szlachetnych.


Jakie są rodzaje wibratorów?
Na rynku możemy spotkać wibratory pochwowe, łechtaczkowe, te stymulujące punkt g, analne oraz wiele kombinacji wcześniej wymienionych wariantów.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?