Friends with benefits – zasady

Friends with benefits, czyli przyjaciele od seksu. Relacja dość nietypowa, ale coraz częściej spotykana. Opiera się nie tylko na dzieleniu pasji, wspólnym spędzaniu czasu, a raczej, a może przede wszystkim na seksie.

 

Zasady relacji „friends with benefits” są jasne – regularny seks z jednym partnerem bez zaangażowania emocjonalnego.

 

Nie czujesz potrzeby zakładania związku, a chcesz zaspokoić swoje rządze? Może warto spróbować takiego układu?

 

Podstawowe zasady:

  1. Pierwszą zasadą jest ustalenie zasad ? Obydwoje musicie być pewni, że chcecie relacji opierającej się na seksie. Tutaj nie ma miejsca na uczucia i romantyczne gesty. Wyznaczcie też sobie granice i ustalcie, co w przypadku, gdy któreś z Was pozna kogoś na stałe. Żeby później nie było rozczarowań.

 

  1. Zastanów się kto to może być. Czasami takie relacje same się przydarzają. Innym razem jednak należy bardziej wytężyć wzrok ? Jeśli nie masz nikogo konkretnego na oku, zastanów się jakiego partnera seksualnego chciałabyś mieć. Najlepiej, aby nie była to osoba z Twojego otoczenia. Sąsiad czy kolega z pracy odpada. W przypadku pierwszego – zbyt mała odległość Was dzieli, ten drugi znów ma z Tobą zbyt wiele wspólnego.

 

  1. zachowaj ostrożność, jeśli spotkasz się z kimś nowym. Jeśli zdecydowałaś się poszukać partnera w internecie bądź klubie, bądź czujna. Dopiero się poznajecie i ustalacie relacje. Być może nie jesteś jedyną „seks-przyjaciółką” w jego życiu. Lepiej dać sobie więcej czasu na poznanie siebie i swoich preferencji, niż później zmagać z chorobami przenoszonymi drogą płciową ?

 

  1. Nie wmawiaj sobie, że to może być poważniejsza relacja. Skoro ustaliliście już, że chcecie być przyjaciółmi do łóżka, nie próbuj nadinterpretować jego zachowań. W końcu to on podpisał z Tobą „pakt o niezakochiwaniu”. Skoro więc ustaliliście, że traktujecie siebie nawzajem jako obiekty seksualne, staraj się nie zakochiwać.

 

  1. NIE zachęcaj przyjaciół i rodziny do spędzania wolnego czasu z Twoim seks-przyjacielem.

Powinien wypełniać tę samą rolę co wyimaginowany przyjaciel. Jest, kiedy go potrzebujesz, ale nie ma dla niego miejsca w Twoim codziennym życiu społecznym. Czemu? Po pierwsze, jeśli zaczniesz wprowadzać go w codzienną rutynę, stworzysz długoterminowe połączenie. I po drugie, ponieważ musisz chronić swoje uczucia.

 

  1. Nie musisz zostawać u niego na noc. On u Ciebie także. Nie tworzycie związku, nie ma więc potrzeby przytulać się po lub rano budzić się w niezręczności.

 

  1. Nie bój się, jeśli Twój partner znajdzie sobie kogoś innego. Nie jest on niezastąpiony. Jeśli będzie chciał się zaangażować w poważny związek, usuń się z drogi z klasą. Podobnie w Twoim przypadku – jeśli znajdziesz potencjalnego partnera życiowego, zrezygnuj z układu.

 

  1. Pamiętaj, że seks jest nie wymagany. Możecie mieć dni, kiedy nie będziecie wychodzić z sypialni, ale na pewno zdarzyć się mogą takie, kiedy zwyczajnie nie będziecie mieć ochoty. Pamiętaj, że nie musisz być gotowa na każde wezwanie.

Jak oceniasz ten wpis?

Najczęściej czytane

Weryfikacja wieku

Czy masz więcej niż 18 lat ?